Rudý úsvit

Z RealmsWiki
Přejít na: navigace, hledání
Rudý úsvit při svém běsnění

Arvaedegor ve strachu přezdívaný jako Rudý úsvit byl starý červený drak s působištěm primárně na Páteři světa.

Rudý úsvit měl svou dračí slůj v Mlžné hoře na Páteři světa, ze strany Planiny ledového větru. Svůj brloh sdílel i s Donaarem svým bastardím polodračím synem.

V minulosti se Rudý úsvit často vyskytoval i na Planině ledového větru. Brutální orčí vele-náčelník Gragnor Bijec do tlamy jej spoutal pomocí magických okovů a následně na něm létal do bitev. Díky zotročeni Rudého úsvita Bijec do tlamy sjednotil pod svou zástavu pravděpodobně všechny orky severu.

Spoutáni skončilo až zásahem barbarského hrdiny Gorana, syna Avalachova, který mocným Bouřelamem srazil Gragnora z Rudého ůsvita. Sám Rudý úsvit při tomto střetu málem zemřel na následky zranění od Bouřelamu, nicméně se mu podařilo utéct. Tento historický milník byl sice koncem orčí "aliance", ale Gragnorova smrt nebyla potvrzena.

Řadu let nebyla zmínka o tom, že by byl Rudý úsvit někde spatřen. Až roku 1403 znovu objevila jeho brloh Mlžnou horu skupina Hradní svíce, která Rudého úsvita probudila z hibernace a přemohla ho.Vazba s Hradní svící
Roku 1403 Hradní svíce získala z pokladu Rudého úsvita mocný artefakt Bouřelam a samotného draka přemohla. Jeho tělo následně přenesla díky magické anomálii k jeskyni Tlama.