Bouřelam

Z RealmsWiki
Přejít na: navigace, hledání
Bouřelam

Bouřelam byl bájnou zbraní barbarů ze severu za Páteří světa, kterou nosil vždy pouze ten nejodvážnější a nejsilnější z barbarských bojovníků. Toto kopí nebylo jen obyčejnou zbraní, ale bylo posvátné a uctíváno jako symbol síly a odvahy. Nositel jej vždy získal buďto čestným soubojem s původním nositelem, nebo se dědil v rodové linii.

Bouřelam byl vyroben z kovu, který nikdy nerezne, a byl zdoben runami, které mu umožňovaly měnit svůj tvar a přizpůsobit se tak jeho nositeli. Když se s ním nositel sladil, mohl se Bouřelam rozšířit do mohutné sekery nebo naopak se zúžit do velikosti tesáku či meče.

Traduje se, že Bouřelam měl také moc měnit počasí. Pokud byl zapíchnut do země a jeho nositel zavolal jeho jméno, Bouřelam byl schopný rozpoutat bouři a blesky z nebe zasáhnout nepřátele, nebo rozpustit mlhu či zastavit déšť.

Říká se také že pravá moc Bouřelamu nepramení že zbraně samotné ale z pouta, které se mezi zbraní a válečníkem vytvoří.

-- z knihy: Bájné zbraně Zapomenutých říší, autor Colvin Vane.


Předmět: Bouřelam
Legendární artefakt (unikátní)

Magická zbraň: zbraň je považována jako magická zbraň +X, kde X je hodnota bonusu barbarské zuřivosti v tabulce povolání barbara vůči celkové úrovni postavy
Počet nábojů: 6. Každý úsvit se zbrani obnoví 1k4 nábojů.
Speciální: Změna tvaru a typu zbraně - jednou za úroveň postavy, nebo rok života je možné transformovat zbraň na jiný typ, či velikost.

Schopnosti:

Blesková čepel (2 náboje):
Za bonusovou akci můžeš aktivovat tuto schopnost. Na 10 min Bouřelam působí dodatečné zranění 2k6 bleskem. Navíc jeho čepel osvětluje prostor podobně jako pochodeň.