Luskan

Z RealmsWiki
Přejít na: navigace, hledání
Luskan
Populace: cca 4 000 obyvatel

Luskan, Město plachet, nebo také Město duchů, je posledním civilizovaným městem na severu Mečového pobřeží, kde sedí na deltě řeky Mirar. Na vzdory existence např. Desetiměstí je pro většinu zbylého světa Luskan považován za poslední severské město, za kterým již v podstatě nic není.

Leč je město občas označováno noblesně jako Město plachet, jde (minimálně historicky) o výspu pirátů, korupce a neřesti. Z jednoho pohledu by město mohlo vypadat jako zhoubné a nebezpečné pro svobodomyslný způsob života na jihu, ale z druhého úhlu se jedná o úspěšnou námořní obranu proti barbarským nájezdům z ostrovů, které tak dále neobtěžují jižněji položené města jako je Letohrad nebo Hlubina. V případě hrozby zelných kůží od Páteře světa je Luskan také první na ráně, před další civilizací.

Před více než dekádou městu vládl nechvalně známý gang Mrtvých krys, který držel každý segment obchodu v sevření. Od zničení města a jeho následného znovu obnovení to ale vypadá že se gang nevrátil. Městu nyní vládnou Velkokapitáni, kteří jsou hlavami jednotlivých Korábů - jakých si pirátských rodin vládnoucích ve městě.

Další vlivnou skupinou ve městě je Arkanické bratrstvo, které má hlavní sídlo na ostrově, kde se tyčí ikonická Věž mystických věd. Bratrstvo se od politiky města distancuje, na oplátku Koráby aktivity Věže nechávají bez většího povšimnutí.

Druhým, již ne tak pozitivním označením Luskanu, je Město duchů. K tomuto přízvisku město přišlo v posledním desetiletí, kdy během chaotických časů a vlivu Moru kouzel bylo město z velké části zničeno a jeho populace z 20 000 osob klesla v podstatě na nulu. V posledních letech se ale Koráby a Arkanické bratrstvo zasloužilo o obnovu města a populace se zvedla na 4 000 osob. Zároveň ono magické neštěstí přetvořilo řadu původních obyvatel na nemrtvé, či přivedla dlouho mrtvé opět k životu. Luskan byl z velké části vyčistěn od těchto nemrtvých, ale na jižním břehu města jsou stále zóny plných nemrtvých, které jsou dohromady označovány jako Mrtvé město.

Koráby

V pořadí podle odhadované vlivnosti v Luskanu.

  • Taerl
  • Baram
  • Kurth
  • Suljack
  • Retnor

Známe lokace

  • U Sedmi plachet: Hostinec slušnějších poměrů na jižním břehu.
  • Mrtvé město: Zóny nemrtvých na jižním břehu.
  • Věž mystických věd: Velitelství Arkanického bratrstva na jednom z Luskanských ostrovů.