Zelený plamen

Z RealmsWiki
Přejít na: navigace, hledání
Zelený plamen lapen ve flakonu

Zelený plamen je magická substance neznámého původu mající výjimečné vlastnosti. V základu se podobá alchymistickému ohni, je však agresivnější a těkavější. Pokud je plamen vyjmut z flakonu hoří 8 hodin i déle. Plamen nezhasí ani to nejhorší počasí typické pro Sever a dokáže popálit i kovy. Díky jeho magickému potenciálu učenci předpokládají, po správném zpracování, přesah těchto prvotních projevů a nadšeně se těší, kam nad bádaní nad zeleným plamenem povede.

Zelený plamen "těží" Bergfrinovo společnost kdesi hluboko na severu. Nejedni zvědavci by rádi získali Bergfrinovo tajemství pro sebe, protože takováto magická novinka znamená v Říších možnost velkých zisků.


Předmět: Zelený plamen
Velmi vzácný předmět (jednorázový)

Zranění: Xk12 ohněm (X = počet použitých nábojů)
Počet nábojů: 3
Speciální: Cíl ignoruje odolnost na oheň.

Modelové použití:

Vrhání (akce, spotřebuje všechny náboje)
Útok na dálku improvizovanou zbraní. Při zásahu utrpí cíl zranění viz výše (přilehlé cíle obdrží poloviční zranění, pokud nehodí záchranu na OBRatnost TO 12 + zdatnosti bonus útočníka)
Hlavní cíl útoku obdrží zranění 1k12 na začátku každého kola dokud se neuhasí. Uhašení je záchrana na OBRatnost TO 10 s nevýhodou.
Dosah: 20/60 sáhů

Na zbrani (akce, spotřebuje jeden náboj)
Po nanesení na zbraň, cíl utrpí zranění viz výše navíc k běžnému zranění zbraní. Po zásahu zbraní se provádí hod na uhašení plamene, který je k20 s výhodou. Padne-li 10 a více plamen nebyl uhašen. Na konci každého kola se hází k20 na poničení zbraně. Na 1 je zbraň poničena. Magické zbraně mají výhodu na hod.