Reghedský ledovec

Z RealmsWiki
Přejít na: navigace, hledání
Reghedský ledovec

Reghedský ledovec je nejsevernější známou oblastí celého Faerunu. Ledovec se rozprostírá přes několik regionů a jeho celková rozloha není známa. Učenci se schodnou že velikostně může konkurovat rozlehlým pouštím Anaurochu, odvážnější tvrdí, že je ještě daleko větší. Reghedský ledovec nebyl nikdy zmapován a je považován za divoké a nedobyté území, na které se vydala jen hrstka odvážných či šílených.

Poznat, kde se Planina ledového větru láme v Reghedský ledovec je snadné, protože nejde o plynulý přechod ale takřka zásek ledové stěny, která strmě stoupá vzhůru a vytváří tak začátek ledovcového pohoří. I když na ledovcové stěně je několik malých terasovitých ploch, zdolávat ji je velmi nebezpečné. V ledových puklinách stěny jsou mnohdy vytvořeny i ledovcové jeskyně, které mohou sloužit jako útočistě nejrůznějším tvorům.

Podle Reghedského ledovce si vzal název i široký národ barbarů z Planiny ledového větru - Reghedi.

Není známo, že by na Reghedském ledovci byly nějací stálí obyvatelé. S nikým nebyl navázán obchodní, ani jiný kontakt. Mezi barbary se traduje, že před několika lety z ledovce přiletěl prastarý a nebezpečný bílí drak Smrtidech. Barbarský hrdina jej nakonec po velkém příkoří pokořil.

Jedna z legend, kterou Reghedi vypráví, praví že ve Věku úsvitu vytvořili obři ledovec jako hranici jejich území.