Devítipeklí

Z RealmsWiki
Přejít na: navigace, hledání
Devítipeklí

Domov ďáblů označován jako Devítipeklí Baatoru, či Peklo nebo Pekla je také znám jako Baator, jakožto původní označení v ďábelštině. Tato sféra je kruté místo plné zlověstného teroru a propracovaného kastovního systému, ve kterém je zřetelně definován řetězec velení.

Ďáblové jsou hnáni svou touhou po moci a pudem postupovat po vysoce organizovaném žebříku stále výše. Jejich tanec mezi politickými nástrahy je pro ně specifický a sami je ohýbají pro svůj prospěch k dosáhnutí převratů či "legitimních" atentátů. Opakem jejich filozofického pohledu na nadvládu mnohovesmíru jsou démoni z Propasti.

Každá vrstva Devitipeklí má pravděpodobně své vlastní fyzikální zákony a další specifika. Společným prvkem je ale vždy fakt, že to jsou místa extrémně nebezpečná a nehostinná pro návštěvníky z venku.

Vrstvy Devitipeklí

Vrstva, kruh či i jednoduše peklo je v kontextu Devitípeklí označení jistého podprostoru, či podsféry. Baator je tvořen z devíti vrstev. Každá z vrstev je údajně nekonečně velká a vždy je unikátní svým charakterem. Říká se, že vrstvy reflektují povahu svých vládců, či jsou snad dokonce pokřivovány a ovlivňovány vyššími ďábli, jenž se vyskytují v dané vrstvě.

Avernus, První Peklo

Avernus

První kruh pekelný je svrchní vrstvou Devítipeklí a právě proto je nejčastější místem příchodu cestovatelů z venčí. Každý musí nejprve "zdolat" Avernus, aby se mohl dostat hlouběji do pekla na jeho nižší vrstvy. Stejně tak to platí ale i na opak pokud chce někdo Devítipeklí opusit.

Avernusu se také říká Rudá pustina, tento název si kruh vysloužil díky nehostinému a pustému prostředí. Většina terénu je kamenná s občasným výskytem pokroucené a nebezpečné vegetace. Na povrchu je možno lehko narazit na jámy a různé krátery, magmatické jezera či gejzíry zhavé lávy. Kusy žhavé lávy občas vyletí pod takovým tlakem, že dopadají až míle daleko od zroje jako přírodní ohnivé koule. Ovzduší je nasáklé sírou a kouřem a nebe je zalité rudou barvou. Obloha nenabízí hvězdy ani slunce a denní doba se zde dá jen těžko určit.

Velkou částí Avernusu protéká řeka Styx, což hodně podporuje logistiku v Válce krve a tak se Rudá pustina stává často bojištěm jak velkých střetů, tak i malých šarvátek v této nekonečné válce. I když je většina vrstvy pustá, je možné zde narazit na menší pevnosti a tvrze ďáblů, stejně tak i na různá vojenská ležení těchto temných sil. Vládcem Avernusu je arciďábel Zariel.

Dis, Druhé Peklo

Dis

Dis je druhou vrstvou Devitipeklí. Téměř celá nekonečná vrstva je pokryta stejnojmenným městem, které je obehnané vysokými horami. Běžní obyvatelé a cestovatelé berou jedno jako druhé.

Přestože město Dis je údajně nekonečně velké, atmosféra za hradbami je vždy stejná - stísněná a přeplněná, jako v tom nejvíce "lidnatém" měste. Celé město je vyrobeno ze žhnoucího kovu temně rudé až černé barvy. Každá zeď a dlažební kostka je na dotek téměř vroucí a ovzduší je dusné a plné horké páry. Ve vyšších částech města budovy mizí v neprostupném zeleno-černém jedovatém smogu.

Ve městě je velké množství černých trhů a nelegálních obchodů (aspoň z pohledu klasické civilizace), které lákají mnohá stvoření že všech úrovní bytí. Dis je tak plný nejen pekelných a ďábelských stvoření, ale i nejrůznějších cestovatelů sférami s pochybnými úmysly.

Mezi významné lokace patří Železná věž, která je v samém centru města. Jedná se bezesporu o nejvyšší stavbu ve městě, která je až nepřirozeně vysoká a tyčí snad míle vysoko. Na rozdíl od ostatních budov okolo věže není žádný toxický smog. Železná věž je sídlem a osobní pevností Dispatera, vládce druhé pekelné vrstvy. Z vrchu věže údajně vidí na celé dění napříč Disem.

Dále se v městě nachází Náměstí bohů, na kterém se údajně stojí domovské svatyně starých paldých bohů, nebo naopak těch velmi mladých. Nikdo z návštěvníků Disu ale rozhodně nechce skončit v Mentiru - velkém vězení města Dis. Vězení je velkou součástí města a jeho návštěva trvá většinou nejméně desítky (ne-li) stovky let. Neposlední v řadě stojí za zmínku Planární zastávka Slečny Fergi, jenž je vyhledáván ostřílenými cestovateli sfér.


Další vrstvy

O dalších vrstvách jsou jen mlhavé informace.